İnci Atölyesi Kitabı Hakkında

Hızlı Erişim:İNCİ ATÖLYESİ KİTABI

ÖNSÖZ

Toplumun temel taşı olan ailelerin en büyük mutluluk kaynağı yâ da üzüntü sebebi yetiştirdikleri veya yetiştiremedikleri çocuklarıdır.

Canlıların büyük bir çoğunluğu etle kemikten oluşmuştur. İnsan denen varlık ise birkaç daha farklılığı içinde barındırır. Bu özellikler o bireyin erdemi olarak adlandırılabilir. Peki, nedir bu erdemler diye düşündüğümüzde karşımıza çıkan bazı değerleri şöyle sıralayabiliriz; şahsiyetli bir kişilik, engin bir hoşgörü, sabır, geleceği için çarpan bir yürek, varlık gayesini anlayabilecek bir şuur, diğer canlıları yaratandan dolayı, yaratıldığı gibi seven, yardımsever, paylaşmayı bilen, dayanışma duygusuyla çevresindekilerle iş yapabilen ve burada sayamayacağımız daha nice nice erdemlerdir.

Her cevherin şekil alması için belli bir potada erimesi gerekir. Her eşyanın ona şeklini veren bir zanaatkâr var ise insanın ham maddesi olan çocuk içinde iyi bir sanatçı kişiliği olan anne babaların onları eğitmesi gerekir. Bahçıvan gül tohumları ve gülistan hakkında bildiği kadar iyi goncalar yetiştirir. Geleceğimizin mutluluk kaynağı olan ciğerparelerimiz içinde insanın bedenen ve ruhen nasıl geliştikleri hakkında anne babalar yeterli bilgi sahibi olurlarsa güzide fidanlar meyveli ağaçlara dönüşeceklerdir.

Çocuklarımızın önlerindeki en iyi modeller anneler ve babalardır. İçinde yaşadığımız dünyada bizi ilk kucaklayanlar ve hayat dersini bize ilk verenler yine onlardır. Bilgisi ve görgüsü ile bize rehber olanlar hayat yolculuğunda bizim şaşmaz pusulalarımızdır.

Akıllı insan aklını kullanan insandır. Daha da akıllısı olan ise gerektiğinde başkasının da aklını kullanabilendir.

…………………........................................ Unutmayalım ki:

Bahçesinde hoş kokulu meyveyi isteyen, o meyvenin ağacını yetiştirmelidir…
Sınırsız Renkler
Ana Sayfa Zemini:
Renkleri Sıfırla
expand